We wtorek wystąpią przejaśnienia i opady konwekcyjne! – prognoza na 24 września

W ciągu najbliższej doby i prawdopodobnie do końca tygodnia obszar naszego kraju będzie na ogół pod wpływem dynamicznych układów niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się nadal zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz początkowo powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne słabe opady deszczu lub mżawki możliwe będą częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz początkowo będzie też bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze stopniowo zaczną rozwijać się na zachodzie i południowym-zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.