W poniedziałek pogoda będzie zmienna! – prognoza na 23 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju początkowo będzie jeszcze pod wpływem podwyższonego ciśnienia. Poza tym w tygodniu do Polski będzie też napływać ciepłe oraz na ogół chłodne i wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie lekko się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +24°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.