W niedziele wystąpią większe przejaśnienia i chmury! – prognoza na 22 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie początkowo pod wpływem układu podwyższonego ciśnienia. Poza tym do Polski będzie też napływać umiarkowanie wilgotne oraz między innymi ciepłe powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się małe i zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

Comments are closed.