W piątek miejscami popada i wyjdzie słońce! – prognoza na 20 września

W ciągu najbliższej doby i przez weekend obszar naszego kraju będzie pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich i Rumunii. Poza tym do Polski zacznie też napływać ciepłe oraz na ogół chłodne i wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone będą dodatkowo dość gwałtowne i lokalne burze z gradem. Dodatkowo w górach może pojawić się również opad mokrego śniegu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy oraz w Centrum i na wschodzie kraju pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone będą dodatkowo tam lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.