W czwartek możliwe będą lokalne burze i przejaśnienia! – prognoza na 19 września

W ciągu najbliższej doby i prawdopodobnie przez kolejne dni obszar naszego kraju będzie pod wpływem układów wyżowych. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz na ogół ciepłe i wilgotne też powietrze z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Poza tym niewykluczone są liczne przymrozki. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.