W środę wiatr częściowo osłabnie oraz lokalnie zagrzmi! – prognoza na 18 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem niżu znad północnej Rosji. Poza tym będą rozwijać się komórki burzowe oraz między innymi będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i przejdą dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia pogoda na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie bez większych zmian oraz pojawią się częściowe przejaśnienia. W zamian tego występować będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz lokalnie mogą przejść burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Poza tym o poranku niewykluczone będą w wielu miejscach też przygruntowe przymrozki. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.