We wtorek wystąpi silny wiatr i gwałtowne burze! – prognoza na 17 września

W ciągu najbliższej doby i prawdopodobnie do końca tygodnia pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Rosji i Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne oraz silny wiatr i gwałtowne burze z gradem. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno oraz wystąpi też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie na Wybrzeżu i w rejonie burz miejscami będzie silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o słabym i silnym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.