W poniedziałek wystąpią opady deszczu i lokalne burze! – prognoza na 16 września

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia z północnej części Rosji. W dodatku towarzyszyć będą mu fronty atmosferyczne, które przyniosą ze sobą silne opady konwekcyjne oraz burze i porywisty też wiatr. Poza tym do Polski zacznie napływać chłodne oraz na ogół ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz w większości powinno początkowo być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą na północy oraz częściowo w Centrum i na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C/+18°C na północy i zachodzie do +21°C/+24°C termometry pokażą na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w czasie burz oraz na Pomorzu i Wybrzeżu będzie miejscami on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

Comments are closed.