W niedziele również powieje silny wiatr i zagrzmi! – prognoza na 15 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod pływem niżu znad Morza Norweskiego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i dodatkowo silny wiatr. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie na ogół pochmurno oraz z przejaśnieniami i początkowo bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i również niewykluczone lokalne burze możliwe będą na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Jedynie częściowo na północy Polski i Wybrzeżu będzie w dalszym ciągu on dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie wyraźnie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju będzie na ogół pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą na Wybrzeżu i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr będzie słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie szybko spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.