W sobotę powieje silny wiatr i wyjdzie zza chmur słońce! – prognoza na 14 września

Przez weekend obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Krajów Beneluksu i niżu znad Morza Norweskiego. Poza tym do Polski cały czas będzie napływać między innymi chłodne oraz ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo mogą wystąpić lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie na Pomorzu i Wybrzeżu oraz w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady konwekcyjne i dodatkowo niewykluczone też lokalne burze z gradem możliwe będą na południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie na Wybrzeżu i w rejonie burz będzie na ogół on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się mocno wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.