W piątek będzie ciepło oraz mogą wystąpić burze! – prognoza na 13 września

W ciągu najbliższej doby oraz przez weekend na pogodę w naszym kraju będzie oddziaływać wyż znad Krajów Beneluksu. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe oraz chłodne i umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie na Pomorzu i Wybrzeżu będzie on miejscami silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.