W czwartek wystąpią większe przejaśnienia i zagrzmi! – prognoza na 12 września

W ciągu najbliższej doby i przez weekend obszar naszego kraju będzie już pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich, który między innymi przyniesie ze sobą znaczną też poprawę pogody. Poza tym do Polski będzie napływać ciepłe oraz chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski przeważnie będzie bez opadów oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone też lokalne burze z gradem możliwe będą na północnym-zachodzie naszego kraju i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą nad samym morzem oraz na Pomorzu, południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu mocno będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.