W środę będzie ciepło oraz lokalnie zagrzmi! – prognoza na 11 września

W ciągu najbliższej doby i prawdopodobnie też przez weekend pogodę będzie kształtować w naszym kraju zatoka niżowa z frontem atmosferycznym oraz między innymi wyż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem występować będzie nadal zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na Wybrzeżu i północy naszego kraju pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Jedynie w rejonie burz oraz na Wybrzeżu będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem również utrzyma się z nami zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem możliwe będą na Wybrzeżu i częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +26°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Jedynie nad samym morzem i w północnej części naszego kraju będzie on dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.