We wtorek wystąpi silny wiatr i przejdą burze! – prognoza na 10 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad zachodniej części Morza Bałtyckiego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą silne porywy wiatru oraz między innymi ulewne opady deszczu i burze z gradem. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne oraz ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze naszego kraju na ogół występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Poza tym w wielu miejscach i na Wybrzeżu niewykluczone są między innymi też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu. W dodatku niewykluczone są dość gwałtowne i silne burze z gradem a nawet też liczne mgły i zamglenia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu oraz częściowo w Centrum i na południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C/+21°C nad samym morzem oraz na północy i zachodzie naszego kraju do +22°C/+23°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.