W poniedziałek będzie ciepło oraz powrócą burze! – prognoza na 9 września

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju będzie kształtować dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Bałtyckiego z systemem frontów atmosferycznych, które w dalszym ciągu przynosić będą ze sobą silne opady konwekcyjne oraz burze. W zamian tego do Polski będzie napływać też ciepłe oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą silne opady konwekcyjne i burze z gradem o lokalnym i silnym też natężeniu. Dodatkowo niewykluczone będą między innymi dość gęste mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu. Jedynie w czasie burz miejscami może być dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się silne opady konwekcyjne i burze z gradem. Poza tym niewykluczone są też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +26°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.