W niedziele wystąpią ulewne opady deszczu i burze! – prognoza na 8 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju początkowo będzie pod wpływem wyżu a później również zacznie być pod znakiem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Atlantyku z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą ulewne opady deszczu oraz burze. Poza tym do Polski będzie też napływać umiarkowanie ciepłe oraz wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo wystąpią lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu oraz między innymi wystąpią dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.