W weekend przejdą silne opady deszczu i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 7 września

Przez weekend obszar naszego kraju będzie jeszcze pod wpływem wyżu i frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą opady pochodzenia konwekcyjnego oraz lokalne burze. Poza tym będzie też napływać umiarkowanie ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie zmienne zachmurzenie oraz między innymi przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem przechodzić będą na Wybrzeżu oraz też na Pomorzu i południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu oraz na wschodzie i południu Polski będzie on też północno-wschodni. Jedynie w rejonie burz i w całym pasie nadmorskim pozostanie on dodatkowo silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze naszego kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz między innymi wystąpią lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +22°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu oraz południowego-wschodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz i na Wybrzeżu pozostanie on dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

Comments are closed.