W piątek wystąpią przejaśnienia i lokalnie przejdą Burze! – prognoza na 6 września

Przez weekend póki co pogodę w naszym kraju będzie kształtować klin wyżowy oraz między innymi napływać też będzie umiarkowanie ciepłe oraz między innym dość chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy, które dodatkowo objawi się rozwojem konwekcji i burz z gradem.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się nadal zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz między innymi przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski nadal będzie pochmurno oraz pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu przejdą lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz między innymi częściowo na północy w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Jedynie początkowo oraz do południa w rejonie burz i na Wybrzeżu będzie on dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.