W czwartek miejscami wyjdzie słońce oraz zagrzmi! – prognoza na 5 września

W ciągu najbliższej doby oraz bliżej weekendu obszar naszego kraju pomału zacznie znajdować się pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Danii. Poza tym sprzyjać będą też korzystne warunki na rozwój opadów konwekcyjnych i burz oraz dodatkowo napływać będzie umiarkowanie ciepłe oraz dość chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nad obszarem całej Polski i nad samym morzem utrzyma się nadal zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz lokalne burze pojawią się częściowo na zachodzie oraz też na północy i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie i bez opadów oraz wystąpi też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach występować będą między innymi przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz możliwe będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum oraz na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do+25°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.