We wtorek będzie dość ciepło oraz przejdą Burze! – prognoza na 3 września

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem wyżu znad Białorusi. Poza tym będzie też napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy, które dodatkowo sprzyjać zacznie w rozwoju silnej konwekcji i burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie. W zamian tego przechodzić będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz wystąpią dodatkowo lokalne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Jedynie w rejonie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei o poranku oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być wzdłuż całej zachodniej części naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30/60 km/h. Jedynie w czasie burz i na Wybrzeżu będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.