W środę wystąpią przejaśnienia i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 4 września

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie wyż znad Białorusi. Poza tym będzie też napływać ciepłe oraz na ogół umiarkowanie wilgotne i chwiejne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne -Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach przeważnie występować będzie zmienne oraz duże zmienne zachmurzenie i powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym jak i o silnym natężeniu oraz burze pojawią się częściowo na zachodzie oraz też na Pomorzu, Wybrzeżu i między innymi na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie występować będzie zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu oraz też częściowo na północy i południowym-wschodzie pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze naszego kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie szybko spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.