W poniedziałek wystąpi szybka wymiana masa powietrza! prognoza na 2 września

Nowy początek tygodnia w naszym kraju zacznie być już pod wpływem wyżu znad zachodniej części Europy. Poza tym początkowo będzie też napływać bardzo ciepłe oraz na ogół dość chłodne i wilgotne powietrze z południa i północnego-zachodu kraju, które dodatkowo objawi się rozwojem silnej konwekcji i burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego przechodzić będą opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz wystąpią też gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz przejdą też lokalne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C/+24°C na północy oraz też na zachodzie i w Centrum kraju do +25°C/+32°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30/60 km/h. Jedynie w czasie burz będzie on silny i też porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Comments are closed.