W sobotę wystąpią silne burze i będzie upalnie! – prognoza na 31 sierpnia

Przez weekend obszar naszego kraju będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą silne opady konwekcyjne i gwałtowne burze z gradem. W zamian tego początkowo będzie też napływać bardzo ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz między innymi wystąpią burze z gradem o gwałtownym i silnym przebiegu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Jedynie w rejonie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się również zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo przejdą dość gwałtowne i silne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do +32°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w czasie burz będzie on silny. Ciśnienie atmosferyczne zacznie szybko już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.