W niedzielę wystąpią gwałtowne burze i będzie upalnie! – Prognoza na 01.09.2019

Z początkiem nowego miesiąca będziemy powoli żegnać się z trwającą od kilku dni upalną aurą. Co prawda niedziela będzie upalna, ale wyż odsuwać się będzie nad wschodnią Europę, a z zachodu nadciągną chmury chłodnego frontu atmosferycznego, za którym w kolejnych dniach spłynie znacznie chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Trzeba się więc liczyć z większą ilością gwałtownych burz, głównie w zachodniej połowie kraju.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie. Jedynie na zachodzie i północy możliwe zanikające burze i przelotne opady deszczu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +20°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego wschodu. Jedynie w rejonie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na zachodzie przybywać będzie chmur z których popada i zagrzmi. W wielu miejscach mocno. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +32°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą kierunków południowych w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w czasie burz będzie on silny. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.