W piątek będzie też gorąco i wystąpią Burze! – prognoza na 30 sierpnia

W ciągu najbliższej doby i na ogół do niedzieli pogodę w naszym kraju będzie kształtować początkowo wyż. Poza tym będzie też napływać ciepłe oraz między innymi gorące i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju i na Wybrzeżu będzie przeważnie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne o zmiennym i silnym natężeniu opady konwekcyjne i między innymi przejdą również dość gwałtowne i silne burze z gradem. Jedynie dość spokojnie i bez opadów powinno być częściowo nad samym morzem i w okolicach Ustki. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie dość pogodnie oraz między innymi wystąpi też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo przejdą lokalne i silne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być w całym pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +34°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Jedynie w czasie burz miejscami może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Comments are closed.