W czwartek również będzie gorąco i przejdą Burze! – prognoza na 29 sierpnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem wyżu i zatoki niżowej. Poza tym będą też rozwijać się burze oraz między innymi napływać będzie bardzo ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz przejdą dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +21°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +29°C do +34°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz miejscami może być dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.