W środę również będzie gorąco i przejdą burze! – prognoza na 28 sierpnia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w naszym kraju systematycznie zacznie już oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i silne burze. Poza tym do Polski do końca tego miesiąca będzie cały czas napływać bardzo ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach będą przechodzić też opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju będzie pochmurno oraz pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będą również występować przelotne opady konwekcyjne o zmiennym i silnym natężeniu oraz między innymi pojawią się też dość gwałtowne i silne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +31°C do +34°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie bardzo szybko spadać a później na nowo zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.