Początek tygodnia będzie na ogół upalny i też Burzowy! – prognoza na 26 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie wyż znad zachodniej Rosji i Białorusi. Poza tym do Polski cały czas napływać też będzie bardzo ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie w wielu miejscach i nad samym morzem utrzyma zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie oraz też na południu w Centrum i na wchodzie będą występować przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w rejonie burz i w górach będzie on silny i też porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie oraz w Centrum i na południu naszego kraju występować będą nadal przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +33°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Jedynie w rejonie burz i w górach będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.