W niedzielę będzie gorąco, a w górach burzowo! – Prognoza na 25 sierpnia.

W niedzielę obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod przeważającym wpływem silnego wyżu znad zachodniej Rosji, oraz krajów nadbałtyckich. Dzięki temu do naszego kraju napływać  będzie rozgrzana masa powietrza polarnomorskiego z południowego wschodu, na ogół sucha. Bardziej wilgotna i niestabilna masa powietrza zaznaczy się głównie w pasmach gór Sudetów i Karpat.

Zdjęcie ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach oraz nad samym morzem i w górach utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie. Możliwe, że na samym południu Polski, głównie w górach nadal rozwijać się mogą komórki konwekcyjne i burze. Na pozostałym obszarze kraju będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze wschodu i południowego wschodu w porywach do 30 km/h. Jedynie w rejonie burz miejscami będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem, oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski, oraz w górach i nad samym morzem również utrzyma się małe i umiarkowane zachmurzenie. Poza tym częściowo na zachodzie oraz też na południu, między innymi w górach występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i nieco gwałtowniejsze burze z gradem i niebezpiecznymi wyładowaniami. Na pozostałym obszarze naszego kraju powinno być pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +30°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i z kierunków południowo-wschodnich w porywach do 30-40 km/h. Jedynie w rejonie burz wiatr będzie silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nieco spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.