W sobotę będzie gorąco oraz przejdą Burze! – prognoza na 24 sierpnia

Przez weekend obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Białorusi oraz między innymi napływać też będzie bardzo ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy, które dodatkowo objawiać będzie się rozwojem burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach oraz nad samym morzem i w górach utrzyma się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie. Poza tym na południu Polski i też w górach nadal rozwijać będą się komórki konwekcyjne i burze, które na ogół przyniosą ze sobą opady deszczu o zmiennym natężeniu i grad. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Jedynie w rejonie burz miejscami będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również utrzyma się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie oraz też na południu w Centrum i między innymi w górach i na wschodzie występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze naszego kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +29°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w rejonie burz wiatr może być miejscami silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.