W piątek pozostaną z nami większe chwile ze słońcem! – prognoza na 23 sierpnia

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować nadal będzie wyż znad Białorusi i Niemiec. Poza tym będzie też napływać ciepłe oraz upalne i wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem utrzyma się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie też bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem możliwe są na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie, które nie będzie przynosić opadów. Jedynie przelotny deszcz i niewykluczone lokalne burze z gradem mogą utrzymywać się w górach oraz między innymi na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +27°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.