W czwartek wrócą rozpogodzenia i mgły! – prognoza na 22 sierpnia

Przez najbliższe dni pogodę w naszym kraju będzie kształtować wyż znad Białorusi. Poza tym do Polski zacznie też napływać o wiele cieplejsze i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju i nad samym morzem będą mogły rozwijać się dość gęste mgły i zamglenia oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalnie możliwe będą burze. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być w całym pasie nadmorskim oraz między innymi częściowo na zachodzie w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie w czasie burz miejscami może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w dalszym ciągu mogą utrzymać się mgły i zamglenia oraz pojawi się też zmienne i między innymi duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na południu i wschodzie Polski niewykluczone będą przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze naszego kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza +23°C do +26°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą na ogół wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.