W środę wystąpią ulewne opady deszczu i Burze! – prognoza na 21 sierpnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Czech. Poza tym pojawią się miejscami ulewne opady deszczu oraz między innymi wystąpią burze. W zamian tego napływać też będzie ciepłe oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju i na Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w czasie burz miejscami może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady deszczu o silnym i zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +24°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w czasie burz może miejscami być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.