We wtorek przeważnie będzie upalnie i przejdą Burze! – prognoza na 20 sierpnia

Nad obszar Polski cały czas napływa ciepłe oraz między innymi gorące i umiarkowanie dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu. Poza tym w ciągu najbliższej doby i przez najbliższe dni pogodę dodatkowo kształtować będzie układ podwyższonego ciśnienia znad Czech.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu i północnym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na dużym obszarze naszego kraju i nad samym morzem wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalnie niewykluczone będą burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu w Centrum i na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w rejonie burz miejscami może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.