W poniedziałek będzie upalnie i przejdą Burze! – prognoza na 19 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę początkowo będzie kształtować układ wysokiego ciśnienia. Poza tym będzie cały czas napływać ciepłe oraz upalne i między innymi dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy o nieco większej chwiejności, które dodatkowo zacznie na nowo sprzyjać w rozwoju komórek burzowych.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się nadal zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem również wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C/+26°C na Pomorzu i zachodzie Polski do +27°C/+31°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.