W niedzielę będzie gorąco, ale pojawią się chmury! – Prognoza na 18 sierpnia.

W niedzielę na pogodę w naszym kraju wpływać będzie napływ bardzo ciepłego i gorącego powietrza z południa Europy. Poza tym do Polski będzie też zbliżać się od zachodu chłodny front atmosferyczny, dlatego trzeba się liczyć z większą ilością chmur.

Zdjęcie ilustracyjne – pixabay.

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie duże z przejaśnieniami, oraz umiarkowane. Na ogół bez opadów. Słaby deszcz możliwy na północnym wschodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr będzie na ogół słaby z południa. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przeważnie bez deszczu. Przelotny deszcz pojawi się na północnym zachodzie kraju i na wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +30°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, okresowo dość silny z południa w porywach do 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.