W weekend w większości będzie pochmurny! – prognoza na 17 sierpnia

Przez weekend obszar naszego kraju będzie w dalszym ciągu na skraju niżu znad Szkocji z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą rozwój komórek konwekcyjnych i burz. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem początkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone mogą być lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na ogół będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Jedynie w Centrum oraz częściowo też na północnym-wschodzie w Centrum i na wschodzie możliwe jest zmienne zachmurzenie. Poza tym w tej części Polski i na południu między innymi możliwe są przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +28°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.