W piątek na nowo będą rozwijać się liczne Burze! – prognoza na 16 sierpnia

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie zatoka niżowa, która związana będzie z niżem znad Szkocji. Poza tym nasunie się front atmosferyczny, który między innymi przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i dość gwałtowne burze z gradem. W zamian tego przez cały czas napływać też będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie na zachodzie i Pomorzu możliwe będą lokalne burze z gradem oraz między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo wystąpią lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach + 23°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz miejscami może być dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.