W czwartek również przejdą burze i wyjdzie słońce! – prognoza na 15 sierpnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem nieco podwyższonego ciśnienia oraz między innymi rozwiną się komórki konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach również występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów początkowo powinno być częściowo na zachodzie oraz w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady mżawki i deszczu o słabym i zmiennym natężeniu oraz między innymi niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie oraz w Centrum i na południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.