W środę wystąpią burze i miejscami przejaśnienia! – prognoza na 14 sierpnia

W ciągu najbliższej doby nad obszar naszego kraju cały czas napływać będzie umiarkowanie ciepłe i między innymi dość też wilgotne powietrze z zachodu. Poza tym na pogodę dodatkowo oddziaływać będzie nieco podwyższony układ wysokiego ciśnienia.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz miejscami pojawi się też we wschodniej części kraju zmienne zachmurzenie. W zamian tego występować będą przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne oraz burze o lokalnym i dość gwałtownym przebiegu. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz między innymi też od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w pasie nadmorskim oraz na Wybrzeżu i południowym-wschodzie Polski może miejscami być silny i porywisty w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się mocno wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski również będzie pochmurno oraz z niewielkimi przejaśnieniami i między innymi dodatkowo pojawi się częściowo na zachodzie i północnym-zachodzie zmienne zachmurzenie. Poza tym w wielu miejscach i nad samym morzem nadal występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i burze o lokalnym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +24°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu oraz między innymi też od zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz oraz tylko w pasie nadmorskim i na Wybrzeżu będzie on silny i porywisty w porywach do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne również będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Comments are closed.