We wtorek nadal na dużym obszarze przejdą Burze! – prognoza na 13 sierpnia

W ciągu najbliższej doby nad obszar naszego kraju cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. Poza tym pogodę kształtować też będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i burze.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie na dużym obszarze naszego kraju występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz pojawią się silne opady konwekcyjne i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również na dużym obszarze Polski i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i między innymi też przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +26°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.