W niedziele będzie dość ciepło i z przejaśnieniami! – prognoza na 11 sierpnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie dość ciepłe oraz upalne i między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku również w wielu miejscach naszego kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz między innymi występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu. Dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie pomału powinno robić się w zachodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz oraz na Wybrzeżu i w północnej Polsce miejscami może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na dużym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu możliwe będą na południu i wschodzi kraju. Temperatura powietrza utrzyma się w granicach +24°C/+29°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu. Natomiast nad samym morzem i Wybrzeżu miejscami on może być silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.