W sobotę będzie gorąco i przejdą również Burze! – prognoza na 10 sierpnia

Przez weekend na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i Skandynawii z Systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą na nowo opady konwekcyjne i burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze naszego kraju nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze możliwe będą na zachodzie oraz też na Wybrzeżu i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie w rejonie burz miejscami będzie silny i też porywisty. Ciśnienie atmosferyczne będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju nadal będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i między innymi przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +30°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.