W piątek nadal możliwe są burze i przejaśnienia! – prognoza na 9 sierpnia

Przez weekend obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się również zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz na północy Polski i Wybrzeżu będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz też na południu i częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +29°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.