W czwartek wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – prognoza na 8 sierpnia

W ciągu najbliższej doby nad obszar naszego kraju cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi też ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu. Poza tym pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i burze z gradem.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz pojawią się też silne opady konwekcyjne i dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na dużym obszarze naszego kraju i nad samym morzem na ogół wystąpi zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo dość gwałtowne i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +27°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.