W środę będzie gorąco i przejdą też Burze! – prognoza na 7 sierpnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod pływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym cały czas do Polski będzie napływać ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze naszego kraju w dalszym ciągu będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady konwekcyjne oraz między innymi wystąpią lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Dodatkowo na północy Polski i Wybrzeżu mogą miejscami rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie podczas burz będzie on dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +29°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.