We wtorek również będą rozwijać się lokalne burze! – prognoza na 6 sierpnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem obniżonego ciśnienia. W zamian tego będą rozwijać się rozproszone komórki konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz między innymi występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo przejdą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu w całym naszym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i przejdą również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +28°C. Wiar będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Jedynie podczas burz miejscami będzie dość silny porywisty. Ciśnienie atmosferyczne na nowo będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.