W poniedziałek wystąpią przejaśnienia i przejdą burze! – prognoza na 5 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i między innymi lokalne też burze. Poza tym do Polski cały czas będzie napływać ciepłe oraz dodatkowo na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr będzie słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie podczas burz może miejscami być dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i między innymi niewykluczone mogą być dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +29°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz miejscami może być dość silny i też porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.