W sobotę będzie dość ciepło i lokalnie przejdą burze! – prognoza na 3 sierpnia

Przez weekend obszar naszego kraju będzie w dalszym ciągu pod wpływem układów niskiego ciśnienia i frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze z gradem. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na północy i częściowo w Centrum naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-wschodu. Jedynie podczas burz miejscami może być dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz utrzyma się zmienne zachmurzenie. Poza tym pojawią się również przelotne opady konwekcyjne i dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +26°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.