W niedzielę będzie cieplej, ale lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 4 sierpnia.

W niedzielę obszar naszego kraju będzie  pod wpływem układów podwyższonego ciśnienia, ale zalegająca ciepła i dość wilgotna masa powietrza polarnomorskiego w dalszym ciągu sprzyjać będzie rozwojowi zjawisk konwekcyjnych i burzowych.

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach Polski i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Miejscami przelotnie popada, ale na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą północno-zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie już pogodnie.  Jednak lokalnie w różnych częściach kraju w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą się na nowo rozwijać ośrodki konwekcyjne z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą północno-zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne nieco spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.